תיקון מחשבים בקרית גת

תיקון מחשבים בקרית גת

תיקון מחשבים
המחשב האישי הפך להיות חלק בלתי נפרד מחיינו, ואין כלל לתאר את עבודתנו, קשרינו החברתיים והבילוי שלנו ללא מחשב פעיל. והנה, למרות חשיבותו העצומה, כמעט כל מחשב אישי מועד לתקלות חוזרות ונשנות שגורמות לנו עוגמת נפש רבה. מהן התקלות הללו, כיצד נוכל להימנע מהן, ואם בכל זאת התרחשו – כיצד נוכל לתקנן?

תיקון מחשבים

במאמר הבא, יוצגו תקלות שכיחות במחשבים, ודרכי ההתמודדות עימן:

וירוסים ותוכנות זדוניות – זה הוא האיום הגדול ביותר על פעולתו התקינה של המחשב ועל שלמות הנתונים שבתוכו. כל מחשב מחובר בימינו לאינטרנט, והאינטרנט שורצת וירוסים ותוכנות זדוניות. מחשב שאיננו מוגן כהלכה עלול "לחטוף" וירוס או תוכנה זדונית, "תוכנת ריגול" או "סוס טרויאני" תוך שניות מעטות מרגע ההתחברות. הסרת וירוסים כאלה עלולה להיות קשה, והאכזריים שביניהם עלולים להשמיד את המידע השמור על הדיסק הקשיח. הפתרון לבעייה חריפה זו כולל שני מוצרי הגנה – אנטי-וירוס ו"חומת אש" (Firewall). הגירסאות החינמיות למוצרים אלו טובות למדי, אבל לא מספקות הגנה מושלמת; על כן כדאי מאוד להשקיע מעט במוצרי הגנה טובים עם תמיכה מסודרת, ובעיקר עם עדכונים אוטומטיים. אם המחשב כבר נגוע ואתם אינכם מומחים בנושא של הסרת וירוסים עדיף לפנות לעזרתו של טכנאי מחשבים.
דיסק קשיח ("כונן") – חלק זה של המחשב האישי רגיש במיוחד, וזאת מכמה סיבות: בניגוד למעגלים האלקטרוניים, דיסק קשיח הוא אביזר מכני, שליבו מסתובב במהירות עצומה ולכן רגיש מאוד לטלטולים; על הדיסק הקשיח מאוחסן כל המידע שבמחשב, ותקלה בו משמעותה בדרך כלל אובדן המידע הזה; ופעילות רבה במחשב שמלווה בשמירת חומר רב על הדיסק גורמת ל"אי-סדר" על הדיסק ולקושי גדל והולך של מערכת ההפעלה להתמודד עם ניהול הדיסק. הפתרון להקטנת אותו "אי-סדר" בדיסק הוא פעולה שנקראת "איחוי", אותה כדאי לבצע לעתים מזומנות בעזרת מאחה הדיסקים (Disk Defragmenter); יש להימנע מטלטול המחשב תוך כדי פעולה על-מנת להקטין את הסיכוי לתקלה מכנית בדיסק; כדאי תמיד לרכוש דיסק חדיש בנפח גדול מאוד – הפרשי המחירים ביניהם זניחים – כדי להקל על ניהולו ולצמצם את הסיכוי לתקלה; וכדאי להתקין דיסק קשיח נוסף (למשל, את הדיסק הישן) בתור דיסק גיבוי ולשמור עליו עותק נוסף של הקבצים החשובים.

טכנאי מחשבים

ספק כוח – ספק הכוח הוא בעצם "תחנת החשמל" של המחשב, שמפעילה את כל חלקיו. למרבה הצער, ספק כוח סטנדרטי שמשווק בימינו נוטה להתקלקל בממוצע תוך שנתיים-שלוש ויש להחליפו. החדשות הטובות הן, שניתן לבצע תיקון מחשב שכזה בצורה עצמאית, וללא עזרת טכנאי. התיקון הוא מאד פשוט ויוסבר מיד: ראשית, יש לפתוח את המחשב, לנתק את ספק הכוח מכל החיבורים שלו, ולהוציא אותו ממקומו. לאחר מכן יש לגשת לחנות לצורכי מחשב, לקנות ספק כוח חדש (בעלות של 200-100 ש"ח), להרכיבו חזרה ולהפעיל לבסוף את המחשב מחדש.
כמובן שיש להקפיד על חיבורים נכונים (עדיף לרשום או לצלם אותם לפני הפירוק!) ולוודא שכל הכבלים והחיבורים מונחים ומהודקים כהלכה.

הרחבת זיכרון – ככל שמערכות ההפעלה משתכללות ותוכנות המחשב (בעיקר משחקים) מתקדמות יותר, המחשב זקוק לזיכרון גדול יותר. בקניית מחשב חדש, הכלל החשוב ביותר הוא – לקנות זיכרון גדול פי שניים מהדרוש כרגע. זו תוספת זניחה למחיר, שתמנע תקלות ובעיות רבות בעתיד. ניתן בהחלט לשדרג זיכרון ולבצע הרחבת זיכרון במחשב קיים, אך עדיף לבצע זאת בעזרת איש מקצוע (או חבר שמבין עניין).

"המחשב עובד לאט" – זו התלונה השכיחה ביותר, והיא יכולה לנבוע מכל אחת מן הסיבות שתוארו לעיל (פרט לספק הכוח). הסיבה האחרונה לעבודה איטית של מחשב היא מהירות המעבד, ולכן אין להתפתות להמלצה המיידית של רוב משווקי המחשבים לרכישת מחשב חדש. יש לוודא שהמחשב אינו נגוע, לאחות את הדיסק הקשיח (ולבדוק בהזדמנות זו האם גודלו מספיק) ולשקול הרחבת זיכרון למחשב. כמובן, אם אינכם מומחים בעצמכם, עדיף להתייעץ עם איש מקצוע אמין שאתם מכירים היטב. רק אם כל הפעולות הללו לא הועילו, ואם קיבלתם המלצה חד משמעית לעשות כן, יש לשקול רכישת מחשב חדש (תזכורת: עם דיסק ועם זיכרון גדולים יותר מן הדרוש לכם כרגע!). בהצלחה!

לקריאה נוספת בנושא תקלות נפוצות במחשבים, ודרכי ההתמודדות איתן, ראה "מדריך לתיקון מחשבים", כפי שפורסם במדור המחשבים של אתר YNET. המדריך, לא רק מסביר על התקלות השכיחות, אלא גם מסביר לנו בפרטי פרטים, איך לפתור אותן לבד, מבלי לקרוא לעזרתו שלטכנאי מחשבים. שיהיה בהצלחה!
תיקון תקלות חומרה במחשב
מחשב אישי מודרני בנוי כמו "לגו" – חלקים ספורים, גדולים למדי, שמתחברים בפשטות זה לזה וניתנים להוצאה ולהחלפה בקלות רבה. רוב הבעלים של מחשבים אישיים, ובוודאי הצעירים שבהם, מסוגלים בהחלט להחליף את רוב החלקים הללו בעצמם ולפתור בכך תקלות שכיחות, או לשדרג מחשב ישן ולדחות בכך את הצורך להחליפו בחדש. להלן נסקור בקצרה מה אפשר וכדאי לבצע לבד ומתי כדאי להיעזר באיש מקצוע.
תיקון תקלות חומרה במחשב

כדאי לזכור כי פעמים רבות, תקלת מחשב אינה בהכרח תקלת חומרה אלא דווקא תקלת תוכנה שנובעת מוירוס, תוכנה זדונית, זיכרון קטן מדי או דיסק קשיח מלא מדי. יש לאתר תקלות כאלה ולפתרן לפני שמקבלים החלטה להחליף חלק כלשהו – ראו פירוט במאמר "תיקון תקלות שכיחות במחשב".

ספק כוח – תקלה בספק הכוח מאופיינת באי יכולת חשמלית להפעיל את המחשב. אין שום בעייה להחליף ספק כוח לבד, ראו הוראות במאמר "תקלות שכיחות במחשב". יש להקפיד על רכישת ספק כוח שמתאים בחיבוריו ללוח האם, ולכן כדאי לפרקו ולקחתו לחנות. לעתים מתעורר הצורך להחליף ספק כוח למודל חזק יותר בגלל תוספת רכיבים למחשב (דיסקים, כוננים, כרטיסים וכו').

מאוורר – ברוב המחשבים קיימים לפחות שני מאווררים, האחד בתוך ספק הכוח והשני מורכב על המעבד המרכזי ונמכר בדרך כלל יחד עימו. מאוורר שאינו תקין עלול לגרום לעליית הטמפרטורה של ספק הכוח או של המעבד, ואלו רגישים לכך וינתקו את עצמם במקרה כזה. החלפת מאוורר בספק הכוח אינה מקובלת – יחידה זו נמכרת כמכלול אחד, ומחירה של עבודת ההחלפה מגיע למחירו של ספק כוח חדש. החלפת מאוורר ש"רוכב" על המעבד אפשרית, אך יש לבצעה בזהירות, עדיף במעבדת מחשבים מורשה.

דיסק קשיח – מהיותו רכיב מכני, דיסק קשיח מועד לתקלות (ראו במאמר "תקלות שכיחות במחשב"). כדאי מאוד להקדים תרופה למכה, לרכוש דיסק חדש בעל נפח גדול, להתקין את הדיסק הישן כדיסק גיבוי ולשמור עליו עותק מהחומרים החשובים לכם. זו העצה הטובה ביותר שקיבלתם אי-פעם – באחריות!

טכנאי מחשביםתיקון תקלות מחשב

לוח אם – זה הרכיב המרכזי במחשב, ואליו מחוברים כל שאר הרכיבים. תקלות בלוח האם נדירות למדי, אך קורות בכל זאת. החלפת לוח אם מחייבת לעתים גם החלפה של המעבד ושל הזיכרון, ולכן עלול מחירה להגיע קרוב מאוד למחירו של מחשב חדש לגמרי. לפיכך, יש לשקול החלפה של לוח אם בזהירות רבה ולהתייעץ במצב שכזה עם איש מקצוע מומחה לתיקון מחשבים.

החלפת מעבד – מעבד מרכזי של מחשב כמעט לעולם איננו מתקלקל! מחשב ש"עובד לאט" עושה כן בדרך כלל מסיבות אחרות לגמרי – ראו במאמר "תקלות שכיחות במחשב". החלפת מעבד במחשב קיים היא פעולה רגישה מאוד שאיננה מקובלת, משום שחייבת להיות התאמה מדוקדקת בין המעבד לבין לוח האם. על כן כדאי לבצע החלפת מעבד כזאת – אם בכלל – רק במעבדת מחשבים אמינה, ע"י טכנאי מחשב, ותוך בדיקת העלות בהשוואה לרכישתו של מחשב חדש.

כרטיסים וכוננים – מספרם של הכרטיסים למחשב הולך ופוחת עם ריכוז רוב הפונקציות (רשת, קול, חיבורים לציוד היקפי) בתוך לוח האם. כרטיסים מיוחדים למשימות מיוחדות (מאיצים גרפיים, כרטיסי טלוויזיה, כרטיסים לציוד מיוחד וכו') נרכשים בידי יודעי דבר לפי הצורך ומותקנים על לוח האם ללא בעיות מיוחדות. יש לשים לב להתאמות צולבות (בין כרטיסים כאלה לכרטיסים אחרים), לספק כוח שמסוגל לעמוד בדרישות הנוספות לחשמל, ולהתקנת התוכנות המתאימות שתומכות בכרטיסים המיוחדים האלה. החלפת כוננים (למשל, החלפת כונן CD בכונן DVD, החלפת קורא בצורב וכן הלאה) איננה מסובכת כלל, אלא שיש להקפיד על התקנת התוכנה התומכת (Driver) המתאימה לכונן.

בטיחות בעבודה:
לפני כל פתיחה של המחשב וטיפול בו יש לנתק אותו כליל מזרם החשמל (כיבוי המחשב איננו מספיק!).

תיקון תקלות תוכנה במחשב
מחשב הינו מכונה, אך מכונה מיוחדת במינה משום שרוב החלקים בה אינם נעים כלל. רכיבי המחשב (החומרה) פועלים ומתפקדים רק מכוחן של התוכנות המותקנות במחשב, לדוגמא: מערכת ההפעלה (WINDOWS למשל), ההתקנים המפעילים את הציוד שמותקן במחשב או מחובר אליו (DRIVERS), התוכנות (האפליקציות) בהן אנו משתמשים, משחקים, תוכנות משרד, דפדפן אינטרנט, וכיו"ב.
תיקון תקלות תוכנה במחשב

עוד ייחוד של מחשב הוא העובדה שזו מכונה ששומרת בתוכה אינפורמציה (מידע ונתונים), כאשר הנקודה החשובה היא – אינפורמציה זו עלולה גם ללכת לאיבוד אם לא נדאג למנוע זאת. מחשב עם מערכת הפעלה חוקית ותוכנות חוקיות, שמוגן מפני וירוסים ותוכנות זדוניות בעזרת תוכנות אנטי-וירוס וחומת-אש (Firewall) שהותקנו כהלכה ושמתעדכנות באופן אוטומטי, כמעט שאיננו דורש התערבות וטיפולים בתוכנה.

מכל מקום, קיימים כמה מצבים בהם יש לשים לב לנושא התוכנה ולבצע כמה פעולות:
עדכוני תוכנה – כאמור, תוכנות חוקיות מתעדכנות באופן אוטומטי ובדרך כלל אין צורך לעשות דבר בהקשר זה. תוכנות שאינן מתעדכנות אוטומטית יש לעדכן באורח יזום, בעיקר אם אלו תוכנות הגנה – כמעט אין משמעות לתוכנות הגנה במחשב אם אינן מעודכנות, משום שהאיומים מתחדשים ומשתנים מידי יום. רוב רובם של משתמשי המחשב מסוגלים לבצע בעצמם עדכוני תוכנה ללא בעיות מיוחדות.

התקנת תוכנה – משתמשים שמוסיפים למחשבם תוכנה חדשה חייבים להתקינה בהתאם להוראות ההתקנה המצורפות אליה, לאחר שווידאו כי משאבי המחשב שברשותם מספיקים לצורך הפעלת התוכנה החדשה. כמעט תמיד, מילוי קפדני אחר הוראות ההתקנה מסתיים בהתקנה מוצלחת.

תיקון מחשבים
התקנת מערכת הפעלה – זו פעולה שמתבצעת בדרך כלל על-ידי טכנאי מחשבים במעבדת המחשבים בה הורכב אותו מחשב והוכן לשיווק. מכל מקום, לעתים אין מנוס מהתקנה מחודשת של מערכת ההפעלה: בהחלפה למחשב חדש, בהחלפת לוח האם, בהחלפת הדיסק הקשיח באחר, בשידרוג מערכת הפעלה ישנה למערכת חדשה, וכדומה. לעתים, התקנת מערכת הפעלה מחדש היא הדרך היחידה להתגבר על תקלות קשות במחשב שנגרמו מתוכנה זדונית או מתקלות חומרה. בעלי מחשב מנוסים מסוגלים לבצע התקנת מערכת הפעלה בעצמם ללא בעיות מיוחדות. משתמשים שאינם מצויים ברזי המחשב
או שאינם בטוחים מספיק בעצמם, טוב יעשו אם יפקידו את המשימה הזאת בידיו של מי שיודע היטב לבצעה, בין אם זה טכנאי מחשבים מוסמך ובין אם זה הילד של השכן.

פרמוט של הדיסק הקשיח – פרמוט מחשב או פרמוט של הדיסק הקשיח, זו פעולה שיש לבצעה על דיסק קשיח חדש, או על דיסק שהושחת כליל על-ידי תוכנה זדונית, או כחלק מהתקנתה של מערכת הפעלה חדשה. יש לבצע פעולה זו בזהירות ובתשומת לב, משום שהיא מוחקת כליל את כל המידע השמור על אותו דיסק. מי שאינו מתמצא היטב בתחום, מוטב לו שישכח בכלל את קיומה של האפשרות הזאת!

גיבוי ושחזור – כל מידע בכל מחשב צפוי תמיד ללכת לאיבוד בשלב זה או אחר. כל בעל מחשב ששלמות המידע שלו יקרה לו, טוב יעשה אם יבצע לעתים מזומנות גיבוי – העתקה יזומה של האינפורמציה החשובה לו למקום אחר. גיבוי יכול להתבצע לתקליטור (CD או DVD), לדיסק אחר באותו מחשב, למחשב אחר (דרך רשת או דרך כבל מיוחד), לזכרון נייד, לנגני מוסיקה כדוגמת iPOD, לאמצעי גיבוי מסחריים שונים שנמכרים בחנויות, למערכות דואר אלקטרוני גדולות (למשל, Gmail), ואם מדובר בכמויות קטנות במיוחד – אפילו להדפסה. כל דרך כשרה, ובלבד שיישמר במקום כלשהו עותק מעודכן של האינפורמציה החשובה לכם. כל מי שלא עושה כן מסתכן באובדן מוחלט של המידע הזה, וכל מי שכבר התנסה באובדן כזה יודע עד כמה עלול העניין להכאיב. מן המפורסמות היא, שמי שמקפיד על גיבוי סדיר בהווה הוא רק מי שכבר נפגע קשות בעבר… הקדימו תרופה למכה, והתחילו לבצע גיבוי סדיר מייד! וכמובן, גיבוי ללא אפשרות שחזור אינו שווה הרבה – כדאי מאוד להקדיש מעט זמן גם לתרגול של נושא השחזור. אל תגידו שלא ידעתם!
גיבוי קבצים במחשב
אלו שאיבדו קבצים חשובים כבר מזמן הבינו את המשמעות של גיבוי סדיר של החומר הנמצא במחשב. המסמכים החשובים שלנו, התמונות מהמצלמה הדיגיטאלית, השירים שלנו שאנחנו אוהבים או כל קובץ אחר המאוחסן על הדיסק הקשיח. הכל יכול להישמר על ידי ניהול נכון של הגיבויים במחשב שלנו, וזה גם בהחלט יכול לחסוך המון זמן כאב.

גיבוי קבצים במחשב
לא מעט אנשים קמו בוקר אחד וגילו שהמחשב הכל- כך יקר שלהם פתאום שבק חיים, או שבעיה טכנית כזו או אחרת הרסה להם את הדיסק הקשיח (גם וירוסים יכולים להשמיד לנו את המידע במחשב). גיבוי נתונים היא פעולה די פשוטה – גם אדם רגיל מן הישוב, ולא רק מומחים לתיקון מחשבים, יכולים לבצע אותה. פעולת הגיבוי היא מומלצת, היא יכולה לחסוך לנו, כאמור, הרבה עוגמת נפש בשלב יותר מאוחר, וכדאי לבצע אותה – בכל מצב, וליתר ביטחון.

מה מומלץ לגבות? מומלץ לגבות למעשה כל פיסת מידע שנמצאת על המחשב, אך הגיבויים השכיחים ביותר יהיו: מסמכים אישיים, תמונות ואלבומים, סרטונים וסרטים, שירים ואלבומי מוזיקה, תוכנות והתקנות חשובות, מועדפים וקיצורים לאתרים חשובים, הודעות הדואר האלקטרוני מה-Outlook, רשימות אנשי קשר ועוד. עובדי משרות הייטק, אנשי מחשבים ואלו שעבודתם מתבצעת במחשב, מומלץ כי יבצעו גיבוים לעיתים תכופות.

על מה כדי לגבות? בהתאם לנפח הקבצים שברצוננו לאחסן והנגישות מוצעים למשתמש הביתי מגוון סוגי אחסון שבאמצעותם ניתן לגבות את המידע החשוב במחשב:

אופטי – צריבת מידע על דיסק CDDVDBlue-Ray מתאים לנפחים קטנים יחסית. מדיה מגנטית מבוססת צריבה מחזיקה בין 5-10 שנים בהתאם לאיכות הדיסק.
אחסון פלאש – העתקת קבצים ומידע על גבי דיסק און-קי או כרטיסי זיכרון מתאים לנפחים קטנים.
אחסון כזה יכול להחזיק שנים רבות, כמובן בהתאם לאיכות המוצר ולתנאי אחסונו.
דיסק קשיח – הארד דיסק, רצוי חיצוני, מתאים לנפחי אחסון גדולים.
בהעדר בעיות טכניות ושחיקה, הדיסק הקשיח יכול מידע לאורך שנים (כ-10 שנים)
שרת גיבוי – קיימים שרותי אחסון על גבי שרתים ברשת האינטרנט בתשלום, שרות זה מתאים גם לנפחי אחסון גדולים, ונגיש בצורה פרטית מאובטחת מכל מקום בעולם באמצעות האינטרנט.

גיבוי קבצים ע"י טכנאי מחשבים
איך מתבצע גיבוי? גיבוי קבצים במחשב, היא פעולה טכנית די פשוטה. היא יכולה להיעשות ע"י כל טכנאי מחשבים (תמורת סכום סמלי), והיא גם יכולה להיעשות באופן עצמאי ע"י המשתמש הפרטי. את הגיבוי ניתן לבצע בשני אופנים: או בצורה ידנית (מה שאומר העתקה ידנית של הקבצים שברצוננו לשמור ולגבות ישירות אל מקור היעד ששם יאוחסן המידע
שלנו) או באמצעות תוכנות מיוחדות המיועדות לביצוע גיבויים סדירים (חלק מהתוכנות הן בתשלום וחלק חינמיות). באותן תוכנות גיבוי מיוחדות, יש באפשרותכם להגדיר ולקבוע אילו תיקיות ואילו קבצים יתעדכנו בכונן הגיבוי, ואז התוכנה כבר דואגת לעשות את פעולת הגיבוי בצורה עצמאית. על כל פנים, חשוב מאד לא לדאוג – שימוש בתוכנות גיבוי זה לא כמו חתונה אזרחית, תמיד ניתן לנסות גם תוכנה אחרת. אם תחליטו להפסיק להשתמש בתוכנה מסוימת כמובן שהמידע שלכם עדיין ישמר במקום האחסון שבחרתם
טיפים לבחירת טכנאי מחשבים
טכנאי מחשבים הוא ללא ספק אחד מבעלי המקצוע החשובים והמבוקשים ביותר עבור כל בית עסק או ארגון באשר הוא, כמו גם עבור הרבה מאד בתים פרטיים. העולם של ימינו הולך ונסמך יותר ויותר על מחשבים ועל מערכות מחשוב מורכבות (בעיקר במקרה של ארגונים או עסקים) ועד כמה שזה נראה התלות הזאת במחשבים רק תמשיך ותגדל לקראת השנים הבאות.
בחירת טכנאי מחשבים בקרית גת

באופן טבעי, תלות של משרד או כל עסק במערכת מיחשוב שהיא תקינה ועובדת, מצריכה מן הסתם גם את העסקתו של בעל מקצוע מהתחום לצורך תמיכה שוטפת. בבואנו לבחור טכנאי מחשבים עבור הבית, המשרד או לכל מקום אחר בו אנו תלויים במערכת מחשוב כזו או אחרת, ישנן כמה נקודות שכדאי לשים עליהן דגש. במאמר זה נביא בפניכם את הטיפים החשובים – כיצד לבחור טכנאי מחשבים.בקרית גת

רמה מקצועית גבוהה – נשמע טריוויאלי, אך בפועל טכנאי מחשבים רבים אינם מבינים בתחומים שונים, ומתמחים בתחומים מסוימים בלבד. עליכם לוודא כי אתם שוכרים טכנאי מחשבים מומחה ובעל ניסיון רב. טכנאי – אשר יוכל מצד אחד לתקן במהירות ובקלות בעיות שנוצרות ברשת המחשבים שלכם, ומצד שני יוכל לספק לכם הסבר בתחום בו אתם נתקלים בבעיה או אין לכם בו את הידע הנדרש. אם לדוגמא, יש בבעלותכם אתר אינטרנט, אשר אינכם יודעים כיצד לתפעלו ברמת הניהול, או לחילופין אתם חושבים על הקמת אתר פרטי משלכם – יהיה דרוש לכם טכנאי שמבין בהקמה וניהול אתרים (אולי גם קצת אפילו בקידום אתרים ברשת…). טכנאי אשר יוכל להסביר ולהמליץ לכם על בניית האתר שלכם ברשת, קניית דומיין בעברית או כל דבר אחר שרק תצטרכו לדעת.

זמינות – אחד הדברים אולי החשובים ביותר בעבודה השוטפת עם טכנאי מחשבים בקרית גת הוא רמת הזמינות שלו לקריאות שלכם. במיוחד בבתי עסק וארגונים שונים, נפילה של מערכת המחשוב יכולה לעלות הרבה מאוד כסף ולגרום להרבה מאוד נזק (שכן במקרים רבים העבודה בארגון נפסקת לחלוטין עד לתיקון הבעיה). משום כך, יש לוודא כי אתם עובדים עם טכנאי מחשבים בקרית גת המתחייב להיות זמין לשירותכם בשעות מוגדרות מסוימות, ולהגיע בתוך פרק זמן סביר.
תיקון מחשבים
יוזמה – טכנאי מחשבים בקרית גת הוא לכאורה בעל מקצוע אשר מגיע על מנת לתקן בעיות כאלו ואחרות, "לכבות שריפות" או לתחזק במקרה הטוב. כיום, ישנו מקום בכל ארגון לעצות ועזרה מטכנאי מחשבים בעל ראש גדול. כזה אשר גם ייזום וגם יסייע לכם למשל לייעל ולשפר את מערכת המחשוב, ולא רק לשמור עליה פועלת ברמתה הנוכחית. טכנאי מחשבים כזה, אשר יבוא ויציע לכם למשל להקים אתר וידריך אתכם בנוגע להקמתו, קניית דומיין בעברית וכדו', או אשר לחילופין יציע מיוזמתו שינויים ושיפורים כאלו ואחרים, יכול להיות שווה לארגון שלכם הרבה מאוד כסף…

אמינות – כמובן שתכונה זו חשובה אצל כל בעל מקצוע, אך על אחת כמה וכמה במקרה של טכנאי המחשבים הקבוע שלכם, עימו במקרים רבים תעבדו על בסיס יום יומי. טכנאי מחשבים ישר ואמין יסייע לכם רבות, הן מבחינה טכנית והן מבחינה כספית, בעוד טכנאי "מפוקפק" כזה או אחר אשר אמינותו מוטלת בספק עלול לגרום לכם נזק של ממש. תמיד נרצה כי בעל המקצוע הממונה על מערכת המחשוב שלנו יהיה הכי אמין וישר שרק אפשר, אחרת עדיף בכלל לא לנסות ולעבוד עימו.

לסיכום – טכנאי מחשבים שונה במובנים רבים מכל בעל מקצוע אחר עימו אנחנו עובדים על בסיס שוטף. לכן כדאי להשקיע גם הרבה יותר מאמץ ומחשבה בבחירתו מלכתחילה…
בניית הבית – שימוש באינטרנט
עבור מרבית האנשים, בניית בית מגורם הוא המבצע הגדול ביותר לו ידרשו, וכמובן ההוצאה הגדולה ביותר שיוציאו במהלך ימי חייהם. הוצאה זו כמובן שווה את זה – מה אנחנו צריכים יותר מאשר בית טוב לנו ולמשפחתנו לגור בוא? לכן, אנשים רבים משתעבדים למשך עשרות שנים לבנקים תחת משכנתאות כאלו ואחרות, במטרה לממן את בניית בית חלומותיהם ולהציב קורת גג בטוחה מעל לראשיהם ולראשי ילדיהם.
בניית הבית – שימוש באינטרנט

עבור מרבית האנשים, בניית בית מגורם הוא המבצע הגדול ביותר לו ידרשו, וכמובן ההוצאה הגדולה ביותר שיוציאו במהלך ימי חייהם. הוצאה זו כמובן שווה את זה – מה אנחנו צריכים יותר מאשר בית טוב לנו ולמשפחתנו לגור בוא? לכן, אנשים רבים משתעבדים למשך עשרות שנים לבנקים תחת משכנתאות כאלו ואחרות, במטרה לממן את בניית בית חלומותיהם ולהציב קורת גג בטוחה מעל לראשיהם ולראשי ילדיהם.

יש מצבים כמו רופאי שיניים הבונים קליניקות מקצועיות, אדריכלים המחויבים במשרד מפואר ובעלי מקצוע נוספים אשר עשויים גם כן להשקיע משאבים רבים בבניית המשרד שלהם, אך לרוב, בית המגורים יצרוך את המשאבים הגדולים ביותר. מכיוון שזוהי אחת ההוצאות הגדולות והמשמעותיות אליהן נידרש בימי חיינו, כדאי לעשות את התהליך הזה בצורה הטובה, החכמה והחסכונית ביותר שניתן. כיום, בשנת 2010, הדרך הזו חייבת לעבור דרך אוטוסטראדת המידע הגדולה בכל הזמנים – האינטרנט.

מה הקשר בין האינטרנט לבין ההוצאה על בניית ביתנו? אתם בטח שואלים עצמכם… ובכן, חשיבות האינטרנט לסיפורנו הוא בשני פרמטרים עיקריים.

הראשון שבהם הוא השוואת מחירים – בניית בית היא דבר הדורש שכירת ספקים ובעלי מקצוע רבים. החל מקבלן, אדריכל, מהנדס, איש חשמל, איש מקצוע לריצוף, זגג, נגר ועוד ועוד – בניית הבית היא פרויקט רב משתתפים בכל צורה שלא מסתכלים על זה, ואתה הוא המממן של כל זה. לכן כדאי מאוד לעשות זאת באופן היעיל והחסכוני ביותר שניתן. מטרה זו נשיג על ידי השוואת מחיר יעילה ומתבקשת באמצעות האינטרנט. לדוגמה, כאן באתר "טוב תודה" תוכלו להשוות בין עשרות ומאות זגגים שונים, לקבל בנוגע לכל אחד חוות דעת מלקוחות קודמים, פירוט מחירים ועוד. באמצעות השוואה חכמה זו תבטיחו כי אנשי המקצוע שתשכרו בסופו של דבר יהיו הטובים והזולים ביותר שאתם יכולים למצוא. חיסכון זה, כאשר מוכפל במספר בעלי המקצוע שעליכם לשכור כעת, יהיה משמעותי מאוד כאשר החשבון יגיע, ועשוי בקלות להוריד שנה או שנתיים מתשלום המשכנתא העתידי.

בחירת בעלי מקצוע דרך האינטרנט
להשוואת המחירים הזו גם תפקיד של ממש בשוק בעלי המקצוע החופשי – האפשרות הקיימת כיום בידי כל אחד ואחד מהלקוחות לערוך השוואת מחירים מדוקדקת ומפורטת תורמת לשכלולו של השוק, כלומר – גורמת לכך שכל הבעלי מקצוע יחויבו לתת את השירות הטוב ביותר ולנהוג ביושר. אחרת מערכת השוואות הדעות והמחירים תגרום לו להפסיד לקוחות ולצאת מהמשחק.

הפרמטר השני הוא השימוש בכמות המידע האינסופית למעשה הקיימת באינטרנט, על מנת לחדד ולשכלל את תכנון הבית שלכם. כמקימי בית טריים, פתוח בפניכם עולם שלם של הזדמנויות ואפשרויות לצבור ולרכוש עוד ועוד ידע בנושאים כאלו ואחרים הקשורים לתכנון בית חדש (למשל – בניית מערכת מים חכמה המנצלת את מי הגשמים וממחזרת מי קולחין, הצבת פאנלים סולאריים על גג הבית ועוד ועוד). באמצעות האינטרנט תוכלו לתכנן את הבית העתידי שלכם בצורה חכמה ומושכלת יותר ממה שניתן היה לתכנן אי פעם. זה נוגע במגוון רחב של תחומים אליו רובנו כלל איננו מודעים. כדאי להתחיל לחפור ולקרוא קצת בנושא על מנת להיכנס יותר לעניינים…

לסיכום, אם אתם בתהליך בניית בית חדש, לאינטרנט יש הרבה מה להציע ולתרום לכם. חבל לא להשתמש בכלי אשר עשוי לסייע לכם גם לתכנן בית טוב יותר, וגם לעשות זאת במחיר זול יותר.


Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Menu Title
טוען...